תהלוכות ספרי תורה

ראשי >מאמרים>תהלוכת ספרי תורה

תהלוכה הינה דרך יפה ומוצלחת במיוחד כדי לחגוג אירוע מיוחד. תהלוכה יכולה לציין כהלכה אירוע לאומי, שמחה משפחתית או אירוע בעל יסודות דתיים. תהלוכות, אם כן, הן גם הדרך הטובה ביותר לצורך חגיגת היום המיוחד שבו מסתיימת כתיבתו של ספר תורה חדש והובלתו אחר כבוד אל בית הכנסת ואל תוך ארון הקודש. מי שהשתתף בעבר בתהלוכה שכזאת, יודע עד כמה שהאווירה חגיגית ומיוחדת. איך נהוג לערוך תהלוכות ספר תורה, לעבר בית הכנסת? מקובל ללוות את האירוע במוזיקה, בשירה וגם בריקודים. מקובל לצייד את המשתתפים, ובפרט הילדים, באורות, פנסים דמויי לפידים (ולפעמים גם בלפידי אש אמיתיים).
 

תהלוכת חג לכל יהודי

 
בתהלוכה מרגשת להכנסת ספר תורה חדש משתתפים אנשים רבים, בהחלט לא רק חרדים או דתיים. גם מסורתיים לרוב ואפילו חילוניים שמגלים בתוך ליבם את הניצוץ המסורת היהודית. מוזיקה לתהלוכות ספרי תורה מרוממת את הלב, והנשמה מרגישה איזו אווירה של קדושה, אווירת חג. יש המספרים כי ללב נכנס משהו מן הייחוד ששרה על עם ישראל עוד במעמד הר סיני. אולי אין זה חג מן התורה, אבל זה חג של הנפש, חג של ספר הספרים, חג של כל יהודי באשר הוא יהודי.
 

מהדרין במצווה, בתהלוכה ובשמחה

 
במהלך התהלוכה נהוג להשמיע מוזיקה ונגינות יהודיות מסורתיות או עממיות. מה ניתן לעשות על מנת שהמוזיקה תישמע לכל אורך התהלוכה לאוזני קהל המשתתפים? הדבר הנהוג ביותר הוא לשכור רכב גדול ומפואר. הרכב המקושט בקישוטים ואורות גם ישמיע באמצעות רמקולים את הנעימות ואת המוזיקה מרוממת הנפש. כאשר הרכב המוביל את התהלוכה מתקרב לבית הכנסת, נהוג כי המתפללים יוצאים לקבל את פניו של הספר הקדוש והקהל פורץ בריקודים ובשירה.
התהלוכה להכנסת ספר תורה לבית הכנסת הינה הדרך להדר מצווה ומסורת חשובה. זו הדרך להדר מצוות הכנסת ספר תורה , תוך הכנסת שמחה בלבבות. מקובל להגיע לתהלוכה הזאת בבגדים נאים, בגדי חג ההולמים את האווירה. לאחר שספר התורה החדש מוכנס לארון הקודש, נהוג לשאת ברכות ולאחר מכן מתקיימת סעודת מצווה מסורתית.

 

תהלוכות ספרי תורה צלילים

 
 

צלילים - חברת השכרת ציוד לאירועים במודיעין - השכרת מקרן ומסך, רמקולים מוגברים, דוכני מזון לאירועים, הכנסת ספר תורה, השכרת גנרטור,
סרטי תלת מימד, השכרת קריוקי ועוד. מתנפחים להשכרה
 

צלילים - עמק האלה 65, מודיעין

צלילים בגוגל +


‪Google+‬‏